Alle ondernemers met personeel zijn verplicht een risico-inventarisatie en -evaluatie (RI&E) te hebben. Daarmee zorg je voor een veilige en gezonde werkvloer voor je medewerkers.
Wat is RI&E
Met een Plan van Aanpak breng je alle arbeidsrisico’s binnen je bedrijf in kaart. Je kan dan aan de slag om te zorgen dat je de risico’s gaat verminderen. Het doel is om zo min mogelijk gezondheidsklachten, verzuim en/of ongevallen te hebben in je bedrijf. Dit is waar de gehele RI&E om draait.
Maar hoe verhoog je de veiligheid van jouw medewerkers? Wanneer er gevaarlijke machines op de werkvloer aanwezig zijn verhoogd dit de kans op een bedrijfsongeval. Maar hoe help je dit voorkomen? Dat is wat er allemaal wordt vastgelegd in een Plan van Aanpak.
Wat staat er in een RI&E?
Om de risico’s binnen jouw bedrijf te inventariseren en evalueren, is het belangrijk om de volgende punten in een Plan van Aanpak te zetten:
- Risico’s bij fysieke belasting tijdens het werk. Denk aan tillen of staand werk.
- Risico’s m.b.t. werkdruk of stress. Je kan bijvoorbeeld via een schriftelijke enquête vragen hoe medewerkers de werkdruk ervaren op kantoor.
- Risico’s over de brandveiligheid op kantoor. Met brandveiligheid worden maatregelen en acties bedoeld om een brand te voorkomen.
- Risico’s bij het werken met machines en/of gevaarlijke stoffen. Het is verstandig om medewerkers bijvoorbeeld informatie te geven over de gevaren van de machines en te zorgen voor beschermende middelen, zoals maskers of beschermende kleding.
Wat levert het mij op?
Minder uitval, hogere productiviteit, meer werkplezier en tevreden medewerkers.
De voordelen van een gezonde en veilige werkomgeving in jouw bedrijf.
Wie kan mij helpen?
Het opstellen van een Plan van Aanpak kan je zelf doen met je bedrijf, maar je kan ook kiezen voor een erkend arbeidsdeskundige die je kan helpen bij het opstellen van een RI&E.
Wil je meer weten voor RI&E? Vraag een vrijblijvend adviesgesprek aan.
Sinds mei 2019 bekleed ik de functie van ‘hoofd relatiebeheer’ bij Payned. Naast de taken die ik als relatiebeheerder blijf doen is mijn hoofdtaak als leidinggevende van de afdeling het creëren van de juiste werkomstandigheden, dus ervoor zorgen dat mijn collega’s hun werk effectief en efficiënt kunnen en vooral blijven doen. Hiervoor heb ik in 2020 een opleiding gevolgd en met succes afgerond. Daarnaast fungeer ik als vraagbaak voor mijn collega’s en ondersteun ik hun waar nodig. Deze werkzaamheden vergen extra tijd en aandacht, maar geven tegelijkertijd ook meer diepgang in dagelijkse werk.
Hoofd relatiebeheer
Contact opnemen